18 березня 2025 року в Україні відбулася презентація старту навчального курсу «Аналіз та оптимізація робочих процесів в органах державної влади: алгоритм та практичні інструменти». Програму курсу розроблено експертами Секретаріату Кабінету Міністрів та Lean Інституту Україна за підтримки проєкту ЄС EU4PAR, Вищої школи публічного управління та Національного агентства з питань державної служби. Цей навчальний курс є важливим кроком у реалізації нещодавно прийнятих Урядом України рішень щодо масштабного впровадження оптимізації робочих процесів у центральних органах виконавчої влади.
Учасниками курсу стали державні службовці, зокрема члени робочих груп з питань оптимізації робочих процесів центральних органів виконавчої влади.
Заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олег Войтович наголосив: «Ми прагнемо створити команду фахівців, здатних не лише аналізувати, але й трансформувати робочі процеси, роблячи їх більш ефективними та орієнтованими на результат. Курс розроблено спеціально для учасників робочих груп, які відповідають за оптимізацію робочих процесів, але також він буде корисний для всіх, хто прагне зробити свою роботу більш результативною, ціннісною та ефективною».
Керівник Lean Інституту Україна Сергій Комберянов підкреслив, що курс базується на міжнародному досвіді та надасть учасникам практичні інструменти для реалізації змін.
Кожна робоча група працюватиме над оптимізацією реального робочого процесу, що дозволить поєднати теоретичні знання з практичними навичками.
У результаті навчання учасники підготують плани з оптимізації 67 реальних робочих процесів центральних органів виконавчої влади. Передбачені покрокові зміни будуть впроваджені протягом цього року.
В рамках навчання державні службовці опанують такі навички:
- Аналіз і візуалізація робочих процесів;
- Виявлення проблемних зон та застосування методів оптимізації;
- Розробка та впровадження проєктів оптимізації;
- Оцінка ефективності впроваджених змін;
- Впровадження та підтримка стандартів процесного управління
Впровадження оптимізації робочих процесів на постійній основі має охопити найбільш ресурсоємні робочі процеси, у яких задіяна більшість державних службовців центральних органів виконавчої влади.