26 березня за підтримки проєкту EU4PAR відбулася чергова зустріч у межах ініціативи “HR з крилами”, присвячена темі побудови бренду держави як роботодавця. Як і в попередні рази, подія об’єднала HR-спеціалістів державного сектору, які прагнуть зробити роботу в держструктурах привабливою та конкурентоспроможною.
“Ми всі конкуруємо зараз за людей. Державний сектор має свої переваги, але їх потрібно правильно презентувати. Наше завдання — підсилити бренд держави як роботодавця”, – зазначила Олена Юзькова, директорка Української школи управління.
Під час заходу учасники фокусувались на ключових напрямах покращення бренду держави як роботодавця, визначених на попередній зустрічі: внутрішні та зовнішні комунікації, корпоративна культура, обмін досвідом, оптимізація внутрішніх процесів, ветеранська політика, визнання і нематеріальна мотивація, залучення молоді, законодавство. Учасники напрацьовували конкретні інструменти покращення бренду держави в кожній із цих сфер, ділилися власним досвідом та обговорювали найкращі практики, які можна запровадити в державному секторі.
Спеціальною гостею заходу стала Наталія Ємченко, директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM. Вона поділилася своїм баченням ролі та управління комунікаціями.
У своєму виступі пані Ємченко наголосила на тому, що комунікація — це не сервісна функція, а ключовий стратегічний інструмент для будь-якої організації, незалежно від її профілю.
“Комунікація допомагає вашим державним цілям. Її головна задача – створити умови, в яких організація буде максимально ефективно досягати своїх цілей, тобто максимально швидко, максимально якісно і з найменшими затратами”, – зазначила Наталія Ємченко.
Головними інструментами для досягнення цього є стратегічне позиціонування і стратегічні комунікації, пояснила спікерка.
Стратегічне позиціонування – це важлива частина керування процесами організації. Воно визначає, що саме робить організація, і як вона про це розповідає своїм цільовим аудиторіям для побудови довіри. Комунікація, яка не спрямована на побудову довіри, є неефективною.
В основі успішного стратегічного позиціонування лежить щирість – чесна розповідь про те, що організація дійсно робить і чим пишається. Саме щирість є запорукою довіри та стійкості позиціонування, а також дозволяє управляти репутацією більш ефективно та з меншими витратами. Комунікація вважається успішною тоді, коли повідомлення не лише отримане та зрозуміле аудиторією, але й викликає потрібну реакцію.
Ефективність комунікації, за словами Наталії Ємченко, є результатом скоординованої роботи різних комунікаційних інструментів та має вимірюватися за досягнутими результатами. Розуміння цих принципів є ключовим для будь-якого фахівця, який прагне успіху своєї організації.
Наприкінці зустрічі учасники та учасниці поділились враженнями від отриманої інформації. Зокрема, присутні відзначили важливість таких зустрічей для обміну досвідом та отримання нових знань, які в подальшому можна застосувати у власній роботі. Вони наголосили на важливості отриманих навичок для формування сильного бренду роботодавця, налагодження ефективних комунікацій та створення привабливого робочого середовища.
HR-спільнота продовжує активну роботу над зміцненням бренду держави як роботодавця. Наступна зустріч відбудеться наприкінці квітня, і вона обіцяє бути ще більш корисною для всіх, хто прагне змінювати систему держуправління на краще.