Проєкт ЄС «Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) продовжує підтримувати професійний розвиток державних службовців, надаючи їм необхідні знання та інструменти для ефективної роботи. Важливим кроком у цьому напрямі є формування професійного тренерського складу серед держслужбовців, що є стратегічним завданням реформи державного управління.
З цією метою у Національному агентстві України з питань державної служби відбувся тренінг за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Основи тренерської майстерності». Програма спрямована на підготовку тренерів серед державних службовців, які зможуть ефективно передавати знання та розвивати професійні компетентності своїх колег.
Захід організували НАДС та Вища школа публічного управління за підтримки Проєкту ЄС «Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR).
Близько 20 державних службовців із різних органів влади зібралися разом, щоб підвищити свою кваліфікацію та опанувати нові інструменти тренерської діяльності. Серед учасників — представники Мінцифри, Мінфіну, Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини, НАЗК, НАДС, ДСНС, Національної соціальної сервісної служби України, Національної комісії зі стандартів державної мови та Київської міської держадміністрації.
Тренінг провели досвідчені фахівці: Руслан Лемещук, консультант-методолог проєкту EU4PAR, та Світлана Москаленко, заступниця начальника управління – завідувачка відділу методології навчання і наукових досліджень Вищої школи публічного управління.
Програма тренінгу об’єднала сучасні наукові підходи до навчання із практичними інструментами. Учасники вивчали нейробіологічні аспекти навчання, правила організації навчальних активностей, розглядали найефективніші тренерські методики в офлайн- та онлайн-форматах та знайомились з успішними кейсами. Особлива увага приділялася використанню штучного інтелекту, роботі з аудиторією та використанню інтерактивних технологій у навчанні.
«Сучасна державна служба вимагає постійного вдосконалення навичок та підходів до навчання. Формування професійного тренерського складу серед держслужбовців дозволить забезпечити якісну та ефективну підготовку кадрів у публічному управлінні. Адже справжні зміни починаються з тих, хто готовий ділитися знаннями та розвивати професійні спільноти», — зазначила Юлія Лихач.
«Професійний тренінг – як майстерня можливостей та навігаційна карта. Це прагматичний розвиткивий захід, по-особливому організоване продуктивне середовище, в якому кожен учасник отримує можливість посилити свої спроможності та відрефлексувати досвід. Він набуває практичних інструментів та знань, які може негайно застосувати в роботі для досягнення ділових результатів, запровадження бажаних змін. Тренінг допомагає визначити орієнтири, спонукає мислити, як ухвалювати правильні рішення, допомагає долати перешкоди, розвивати продуктивні звички та посилювати впевненість, розбудовуючи власну історію успіху учасників навчального заходу»», — коментує Руслан Лемещук, Доктор Ділового Адміністрування, Soft Skills тренер, який професійно навчає тренерів понад 20 років.
Протягом занять держслужбовці навчалися:
- організовувати тренінги, створювати їхню структуру та адаптувати матеріали під конкретні аудиторії;
- використовувати інтерактивні методи навчання дорослих, включаючи мозкові штурми, рольові ігри, групові дискусії та відеокейси;
- управляти аудиторією, утримувати увагу та адаптувати навчання під стилі сприйняття інформації;
- працювати з когнітивним навантаженням, застосовувати техніки мнемотехніки, рефлексії та емоційно забарвленого навчання;
- використовувати ШІ для аналізу навчальних потреб та персоналізації програм підготовки.
В межах навчання учасники працюють над розробкою власних навчальних програм, які вони представлять наприкінці другого модулю тренінгу. Після завершення навчання тренери зможуть ефективно працювати у своїх установах, використовуючи інтерактивні методи та сучасні технології для підвищення кваліфікації колег.