8-9 травня 2025 року експерти Проєкту ЄС “Продовження підтримки комплексної реформи державного управління в Україні” (EU4PAR) долучилися до установчих сесій, присвячених розробці Національної програми адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (NPAA). Цей документ стане основою правової та інституційної трансформації України на шляху до членства в ЄС.
NPAA кодифікує результати скринінгу та аналізу відповідного законодавства ЄС і трансформує їх у конкретний, всеосяжний загальнонаціональний план дій. Він визначатиме, які акти acquis ЄС необхідно імплементувати, відповідальні органи, строки впровадження та механізми контролю за виконанням.
Участь експертів EU4PAR є частиною загальної методологічної та аналітичної підтримки, що надається в межах міжнародної технічної допомоги.
Під час заходу представники проєктів Ukraine2EU, EU4PAR, Pravo-Justice, “Сприяння наближенню України до ЄС у сфері верховенства права” (3*E4U), Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM), Офісу реформ КМУ поділилися висновками за результатами аналізу скринінгових звітів, пояснили, як визначити законодавство ЄС, що є актуальним для України, та розповіли про те, як вони надаватимуть подальшу допомогу.
“Це лише початок важливого і масштабного процесу. Попереду багато роботи, пов’язаної з адаптацією українського законодавства до acquis ЄС. Ми раді долучитися до цього етапу та підтримувати наших партнерів у Міністерстві юстиції”, — зазначив Угіс Сікс, керівник проєкту ЄС EU4PAR, додавши, що у сфері публічного управління Уряд уже розробив Дорожню карту, яка стала основою для відповідних завдань у межах NPAA.
У сесіях взяли участь державні службовці, відповідальні за формування та імплементацію NPAA у Кластері 1 “Основи процесу вступу до ЄС” (Fundamentals), який включає в себе верховенство права, економічні критерії та реформу державного управління. Зустрічі засвідчили високий рівень готовності українських органів влади до співпраці у рамках реформи державного управління та підкреслили значення координації з міжнародними партнерами.