Loading

Завершився масштабний навчальний курс «Аналіз та оптимізація робочих процесів в органах державної влади: алгоритм та практичні інструменти», що є частиною проєкту «Renovation. Оптимізація робочих процесів». Курс був розроблений експертами Секретаріату Кабінету Міністрів України та Lean Інституту Україна за підтримки проєкту Європейського Союзу «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), Вищої школи публічного управління та Національного агентства з питань державної служби.

Протягом березня-липня 2025 року курс пройшли 67 команд ЦОВВ – це понад 350 учасників, які працювали над реальними процесами у своїх органів.

 У рамках курсу відбулося 47 онлайн-сесій, під час яких учасники:

  •       опановували принципи процесного підходу до управління,
  •       вчилися аналізувати, візуалізувати та вдосконалювати процеси,
  •       застосовували інструменти Lean-методології,
  •       створювали покрокові плани впровадження змін.

У результаті навчання підготовлено 67 планів оптимізації ключових робочих процесів, які протягом найближчих 6-9 місяців будуть реалізовані в кожному з органів.

Завдяки курсу учасники отримали не лише знання, а й інструменти, які можна застосовувати вже зараз. А найголовніше – відчули, що вони можуть реально впливати на зміни.

Зокрема, результати опитування учасників засвідчили високу якість курсу та відповідність очікуванням. Респонденти відзначили, що найбільш цінними навичками, які вони здобули під час навчання, стали: побудова процесу «як буде» (67,12%), побудова карти процесу «як є» (58,90%), підготовка проєкту з оптимізації робочого процесу (49,32%), застосування методів оптимізації, таких як PDCA, 5 чому, Парето, Just Do It (47,95%), визначення втрат у робочому процесі (47,95%), а також підготовка плану впровадження змін (43,84%). Також учасники зазначили важливість навичок зі збору ключової інформації, розрахунку метрик процесу, створення СОК, матриць ролей (RASCI) та кваліфікацій.

«Оптимізація процесів — це не лише про ефективність, а насамперед про зміни в культурі державного управління. Завершення цього курсу — ще один крок до того, щоб державні органи працювали швидше, прозоріше й орієнтувалися на потреби громадян. Ми раді підтримувати український уряд на цьому шляху і бачити зростання спроможності команд впроваджувати сучасні управлінські підходи», – зазначив керівник проєкту EU4PAR Угіс Сікс.

Курс вже доступний для всіх охочих у форматі онлайн-навчання. Після його завершення учасники отримають сертифікат на 0.2 кредити ЄКТС в рамках самоосвіти. Це стане чудовою можливістю для представників органів публічної влади здобути практичні навички процесного аналізу та впровадження змін у своїй щоденній роботі.

Проєкт EU4PAR продовжує підтримувати системні зміни у сфері публічного управління. Впровадження інструментів процесного управління – один із важливих етапів на цьому шляху.