28 серпня відбулася зустріч учасників програми “HR з крилами” для HR з публічного сектору. Цього разу в центрі обговорення був бренд роботодавця.
Спікеркою стала Лора Гасай, професійний ментор для HRBP, HRG, HRD у розвитку в професії та побудови кар’єри.
Бренд роботодавця — це сукупність репутації, цінностей та культури компанії, яка формує її імідж як роботодавця. Він визначає, як компанія сприймається потенційними та нинішніми працівниками, і включає всі аспекти, що впливають на їх досвід, від процесу найму до робочої атмосфери, можливостей для розвитку та загальної корпоративної культури.
Сильний бренд роботодавця допомагає залучати та утримувати таланти, підвищувати залученість співробітників і формувати позитивну робочу атмосферу.
Лора Гасай розповіла про мотиви і цілі роботи з брендом роботодавця, метрики успішного бренду роботодавця, Employee Value Proposition й поділилася методологією картування досвіду співробітників (Employee Journey Mapping).
Employee Value Proposition (EVP) — це унікальна пропозиція цінності для працівників, яка відображає, що компанія може запропонувати своїм співробітникам в обмін на їхню працю, навички та лояльність.
Це поєднання матеріальних і нематеріальних винагород, таких як конкурентоспроможна заробітна плата, кар’єрні можливості, корпоративна культура, баланс між роботою та особистим життям, можливості для навчання та розвитку, а також соціальні та інші вигоди. Сильна EVP допомагає компаніям залучати, утримувати та мотивувати таланти, підвищуючи їхню залученість і задоволення від роботи.
Шість складових EVP:
-
Компанія (популярність та видимість на ринку праці);
-
Винагорода (система компенсації та пільг/бонусів);
-
Розвиток (навчання та можливості росту);
-
Команда (стиль управління та відносини);
-
Зміст роботи (масштаб, завдання, клієнти);
-
Умови праці (технологічна безпека, локація, віддалена робота).
Учасники дізналися й про Employee Journey Mapping (EJM) – метод картування досвіду, який використовується для аналізу та покращення взаємодії працівників з організацією на всіх етапах їхньої кар’єри. Він передбачає створення візуальної карти, що відображає весь шлях, який працівник проходить в організації – від найму і адаптації до виходу на пенсію або звільнення.
Картування допомагає виявити ключові моменти взаємодії, проблемні зони та можливості для покращення досвіду працівників. Це дозволяє підвищити їхню залученість, задоволеність роботою, а також сприяє зниженню плинності кадрів.
“Основна ціннісна пропозиція держави як роботодавця – це сенс, відчуття причетності до важливих справ. На сьогодні в Україні держава не може конкурувати з приватним сектором у питанні зарплат, проте вона є тим роботодавцем, який здатний залучати та об’єднувати професійних спеціалістів для відновлення країни. Багато людей вже активно працюють у цьому напрямку, і я впевнена, що саме за цим майбутнє.
Державі варто розглянути можливість адаптації форматів співпраці, оскільки нинішні підходи не завжди є достатньо гнучкими. Тенденція у світі полягає в тому, що ключові спеціалісти більше не хочуть працювати на одному проєкті повний робочий день.
Ще один важливий тренд – це людський капітал. Якщо раніше бізнес був переважно орієнтований на зовнішніх клієнтів, то тепер все більше уваги приділяється внутрішнім – працівникам. Сучасні проєкти та стратегії спрямовані на те, щоб працівники самі ставали адвокатами бренду, носіями його продуктів і послуг. Держава також може більше інвестувати у розвиток працівників, що значно підтримало б їх мотивацію та лояльність”, – сказала Лора Гасай.
Своїми враженнями про зустрічі “HR з крилами” поділились учасниці.
Богдана Яремчук, HRD Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України: “Бути в оточенні людей, з якими можна взаємодіяти, обмінюватися досвідом, надзвичайно надихає. Мій багаторічний досвід дозволяє мені не лише отримувати нові знання, але й ділитися ними з іншими.
Команда, до якої я долучилася, перебуває у трансформаційному періоді. Я будую HR-процеси з нуля, і це дає мені можливість застосовувати свої знання та набувати нових навичок, щоб приймати правильні управлінські рішення і творити історію агентства з відновлення.
Ми вже працювали над HR-стратегією, і ті кроки, які вже прийняті, доповнюються тим, що я отримую на цьому курсі.
З того, що вже вдалося зробити, можна відзначити закладення певних цінностей, які обговорювалися на рівні топменеджменту при доборі персоналу. Це дозволяє нам залучати нових працівників, керуючись правильними цінностями та компетенціями. Ми також активно працюємо над правильною комунікацією та розбудовою корпоративної культури.
Якщо говорити про державу як роботодавця, важливо розуміти, що наші потенційні кандидати – це ті, хто горять ідеєю служіння. І потрібно долучати до роботи саме їх та забезпечувати гідні умови”.
Ангеліна Недошитко, HR Агентства відновлення: “Я беру участь у цьому проєкті, бо мені цікаво розвинути свої навички та знання в сфері HR-менеджменту. Моя мета – трансформувати отриманий досвід для створення кращої атмосфери в нашому агентстві.
Найцінніше тут – це люди. Спілкуючись з ними, ми отримуємо нові знання та ідеї. Я усвідомлюю важливість розвитку внутрішнього брендингу. Сьогодні ми обговорювали ветеранську політику, і я розумію, що це дуже актуальна тема, яку ми плануємо впроваджувати в своїй роботі.
Ми прагнемо розвивати корпоративну культуру, створювати сприятливу атмосферу для роботи, підвищувати ефективність та залучати більше бажаючих працювати з нами.
Що стосується вже впроваджених практик, ми запровадили внутрішні комунікації, створили спільний чат для всіх працівників, чого раніше не було. Це чудово працює, там ми пишемо про нових працівників, вітаємо з днем народження, більше комунікуємо. Люди відчувають, що їх цінують та підтримують.
Ми також впроваджуємо синергетичні комунікації між підрозділами та активно працюємо над впровадженням цифрових практик. Працюємо над удосконаленням процесів адаптації та добору персоналу через внутрішні нормативні документи. Також важливим пріоритетом є навчання персоналу. Ми розробляємо проєкт наказу на програми навчання, і наші зовнішні донори та партнери готові допомогти нам у цьому напрямку”.
Олеся, Гощанська селищна рада, головний спеціаліст відділу розвитку громади: “На цей час у нас немає HR, але ми поступово плануємо впроваджувати всі функції, які він зазвичай виконує, навіть без створення окремої посади.
На цьому курсі я отримую багато корисної інформації. Навіть якщо вона не знадобиться на моїй нинішній роботі, то, можливо, стане в пригоді в майбутньому.
Зараз я краще розумію, що брендинг роботодавця має великий вплив на репутацію компанії та залученість працівників. Враховуючи, що нашою найбільшою проблемою є саме залученість нових співробітників, я усвідомила, що варто працювати над брендингом керівника, його репутацією, а не лише компанії загалом. Адже люди йдуть не просто до компанії, а в першу чергу до конкретного керівника, оцінюючи його лідерські якості та авторитет”.